Science Bowl Question

📅 NSB MS 2007🎓 MS🔄 Round 2#️⃣ Question 3🌟 BONUS✍️ Short Answer

If 12 gallons of gasoline costs $36.00, what would 1 quart cost, in cents?

🚀

Take Your Prep to the Next Level

Practice with interactive modes, adaptive testing, and detailed stats on our main app.

Launch Interactive Practice