Science Bowl Question

📅 NSB MS 2012🎓 MS🔄 Round 17#️⃣ Question 10🌟 BONUS✍️ Short Answer

What is your overall savings in cents per ounce if you buy a 1 pound 2 ounce box of detergent at $9.72, instead of a 9 ounce box at $6.75?

🚀

Take Your Prep to the Next Level

Practice with interactive modes, adaptive testing, and detailed stats on our main app.

Launch Interactive Practice