Science Bowl Question

📅 NSB Middle School 2009🎓 MS🔄 Round 4#️⃣ Question 16🌟 BONUS✍️ Short Answer

Giving your answer in dollars and cents, if 2 Frisbees cost $16.50, how much will 5 Frisbees cost?

🚀

Take Your Prep to the Next Level

Practice with interactive modes, adaptive testing, and detailed stats on our main app.

Launch Interactive Practice